FED: najmenej 40 % ľudí by mohlo mať výhodnejšiu hypotéku

bydleni_09_dum_a_graf.jpg
Chyby pri vybavovaní hypotéky sa nevyhýbajú nikomu. Svoju budúcu finančnú situáciu môžu ohroziť aj ľudia, ktorí sú presvedčení o svojej vysokej finančnej gramotnosti.

Chyby pri vybavovaní hypotéky sa nevyhýbajú nikomu. Svoju budúcu finančnú situáciu môžu ohroziť aj ľudia, ktorí sú presvedčení o svojej vysokej finančnej gramotnosti. Aspoň to tak vyplýva zo štúdie vypracovanej v spolupráci s Americkou centrálnou bankou (FED), ktorá skúmala správanie spotrebiteľov na americkom hypotekárnom trhu.


Podľa tejto štúdie viac ako 30 % ľudí s variabilnou úrokovou sadzbou žilo v domnienke, že na svojej hypotéke majú fixovanú úrokovú sadzbu. Najmenej 40 % ľudí s tzv. subprime hypotékou (menej výhodnou hypotékou) podľa tejto štúdie spĺňalo podmienky pre tzv. prime hypotéku (výhodnejšiu hypotéku). Zaujímavým faktom je to, že sa tieto čísla týkajú ľudí, ktorí sa považujú za nadpriemerne finančne gramotných. Medzi časté dôvody týchto chýb, ktoré môžu v krajnom prípade človeka pripraviť aj o strechu nad hlavou, patrí nízka informovanosť o produkte a podcenenie rizík spojených s hypotékou.

 

My v Broker Consulting máme pre tých z vás, ktorí premýšľate o novej hypotéke či refinancovaní tej existujúcej dve dobré správy:

  1. Naše služby sú zadarmo
  2. Na hypotéke vám dokážeme ušetriť v priemere o 20 EUR mesačne.

Môžete sa o tom presvedčiť ihneď. Stačí, ak na tejto stránke vyplníte formulár so žiadosťou o návrh hypotéky. Pripravíme Vám návrh šitý na mieru s nízkou úrokovou sadzbou.

20140205_133734.jpg
Môžem vám poradiť ako správne uzatvoriť hypotéku...
Objednávka
BEZPLATNEJ KONZULTÁCIE
Odoslať