Žena sa nemusí obetovať pre rodinu, môže byť úspešná aj v práci.

pata.jpg
Sú medzi nami maminy, ktoré sa nechcú vzdať ani jednej časti svojho života. Rodina je pre ne rovnako dôležitá ako práca a chcú sa naďalej venovať aj svojim koníčkom. Iste, je to ťažké.

 

Sú medzi nami maminy, ktoré sa nechcú vzdať ani jednej časti svojho života. Rodina je pre ne rovnako dôležitá ako práca a chcú sa naďalej venovať aj svojim koníčkom. Iste, je to ťažké. Ale dá sa to zvládnuť. Narodením detí, predsa nemusí dobre rozbehnutá kariéra ženy skončiť. Trojnásobná mama Patrícia Balkó o tom vie svoje. Je regionálnou riaditeľkou v spoločnosti Broker Consulting, a.s. Okrem svojej domácnosti, starostlivosti o dvoch školákov a jedného malého 8 mesačného drobca, riadi v práci ďalších 56 spolupracovníkov.


Kde sa v žene berie toľko sily?

Žiadna z nás by sa nemala podceňovať! Ženy sú skutočne veľmi silné bytosti. Ja pochádzam z Nitry. Som vyštudovaná zdravotná sestra a toto povolanie som aj 5 rokov vykonávala. Vždy som si však chcela svoj život riadiť sama. Takže, keď som nastupovala na prvú materskú dovolenku svojmu zamestnávateľovi som oznámila , že sa už nevrátim. Nevedela som, čo budem po materskej robiť, ale chcela som ísť inou cestou. Potrebujem mať voľnosť.

Ísť do neistoty. Takéto rozhodnutie si vyžaduje poriadnu dávku odvahy...

To áno, pretože som skutočne nevedela čo mi život prinesie. Túžila som po práci, ktorá mi dovolí splniť si svoje životné ciele.

Ako ste sa dostali k finančníctvu?

V roku 2001 nás doma navštívil finančný poradca. Chcel s nami riešiť naše rodinné financie. Bol veľmi profesionálny a na mňa to zapôsobilo. Vtedy sme rekonštruovali prvý krát náš dom. Minuli sme na to všetky úspory, ale s manželom sme si povedali, že keď budeme mať opäť niečo našetrené, tak ho určite znova zavoláme. Každopádne som po tejto skúsenosti vedela, že si takúto prácu chcem určite vyskúšať.

Nakoniec sa Vám to evidentne podarilo.

Áno. O rok neskôr som začala po úvodnom zaškolení pracovať presne na Valentína pre jednu finančnú sprostredkovateľskú spoločnosť. A ako to už v tento deň býva, prácu som si zamilovala (smiech). Nebolo to však ono. A tak som hľadala firmu s profesionálnejším a proklientsky orientovaným prístupom. S odstupom času môžem povedať, že som sa pre Broker Consulting rozhodla správne. Práca mi dáva to, čo potrebuje: slobodu v plánovaní svojho pracovného času podľa priorít a potrieb. Plánovať si výšku svojho príjmu bez obmedzení. Vyberať si ľudí do svojho tímu. Poskytuje mi priestor na kariéru. Žiť svoj život a nielen snívať.

Riadite niekoľko desiatok ľudí. Ako to ide skĺbiť s rodinnými povinnosťami?

Mám veľké šťastie, pretože robím prácu, ktorá je zároveň mojím koníčkom. Svoju rodinu, moje skvelé tri deti však nadovšetko milujem. V priebehu kariéry som preto bojovala sama so sebou. Hlavne na začiatku. Musela som sa naučiť efektívne plánovať a rozdeliť čas medzi klientov spolupracovníkov a rodinu. Keď som túto fázu zvládla, už nebolo s čím bojovať.

Na rodinu však nie ste sama.

Iste, môj manžel je obrovská pomoc a opora. Spočiatku sa mu moja kariéra nepozdávala. Dá sa povedať, že ňou vôbec nebol nadšený. Pamätám sa na obdobie, kedy ma podpichoval a hovoril, že je to práca, akú by nikdy nerobil. No a dnes, je jeden z mojich najlepších obchodníkov (smiech).

Čo vám vie urobiť skutočnú radosť v živote?

Cítim veľkú spokojnosť, keď je moja rodina šťastná. Radi chodíme na wellness víkendy, chodíme na prechádzky, zbierame hríby, máme veľa spoločných aktivít.

Ako berú vašu pracovnú vyťaženosť deti?

Najťažšie bolo vysvetliť deťom, prečo toľko pracujem. Ale keď pochopili, že to robím vlastne pre ne,
získala som si ich plnú podporu.

Čo by ste poradili ženám, ktoré aktuálne riešia dilemu - rodina, alebo kariéra?

Nemali by sa báť. Je to len o plánovaní a rozumnom rozdelení času. A" keď sa to niekedy zdá nemožné, verte mi, že to ide. Žena sa nemusí obetovať pre rodinu, môže byť úspešná aj v práci. Sme veľmi silné, nepochybujme o sebe.

Objednávka
BEZPLATNEJ KONZULTÁCIE
Odoslať